Головна Про компанію Співробітники Послуги Ціни Публікації Запитання Контакти

       Доброго дня. Мене турбує наступне питання. На даний час я вагітна та не працюю. Чи маю я право на допомогу від держави до народження дитини та які виплати я отримаю при народженні дитини?

У відповідності до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, Порядку визначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751, -

1. Допомога непрацюючим жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами призначається та виплачується органами соціального захисту населення за місцем їх проживання (або проживання чоловіка) у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму (станом на 1.07.2013 року - 277 гривень - Закон України “Про державний бюджет України на 2013 рік”).

Підставою для призначення жінкам допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами є видана в установленому порядку довідка лікувального закладу встановленого зразка. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами призначається за період тривалість якого становить 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів.
 
2. Допомога одному з непрацюючих батьків при народженні першої дитини надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму (станом на 1 липня 2013 року - 33240 гривень - Закон України “Про державний бюджет України на 2013 рік”).
Виплата допомоги здійснюється: одноразово - у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини (11 080 грн); решта суми допомоги - виплачується протягом 24 місяців (по 923,30 грн).
Допомога при народженні дитини призначається органом праці та соціального захисту населення одному з батьків дитини за умови пред'явлення: паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; заяви; копії свідоцтва про народження дитини; витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка для призначення допомоги при народженні дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад.
Якименко Юлія Олексіївна,
юрист АО “АК “Якименко та Партнери”

 

 

 

 

Послуги

Про компанію

Контакти

Лічильники
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rada.info